مراحل تولید آجر نسوز در کارخانه

آیا با مراحل تولید آجر نسوز در کارخانه آشنایی دارید؟ آجر نسوز با استفاده از خاک نسوز و مراحل پخت مخصوص تولید می شود. کارخانه آجر آذرخش از بزرگترین کارخانه های تولید آجر نسوز در ایران می باشد.
آجر نسوز دارای ویژگیهای مهم و برجسته ای می باشد که استفاده از آن را در سالهای اخیر افزایش داده است. از آن در نمای ساختمان، کف و دیوارهای داخلی نیز می توان استفاده نمود و نماهایی خلاق و نو به وجود آورد. در اینجا مراحل مختلف تولید آجر نسوز به تفصیل بیان می شود:

مراحل تولید آجر نسوز در کارخانه

ابتدا مواد مورد نظر برای استفاده در تولید، به محل کارخانه منتقل می شود و سپس توسط نوار نقاله به قسمت اولیه خط تولید انتقال می یابد.
در این قسمت توسط آسابهای کوبیت آسیاب شده و دانه بندی می شوند و به سالن آماده سازی منتقل می شوند.
در سالن آماده سازی، مواد برای کلسینه شدن وارد کوره های دوار شده و با درجه حرارت تعریف شده پخته می شود و به صورت شاموت وارد حوضچه ذخیره شاموت می شود.
در بخش بعدی مواد توسط آسابهای مخصوص دانه بندی شده و متناسب با نوع محصول در قسمتهای مختلفی تقسیم بندی می شود. سپس چسب مخصوص به آنها اضافه شده و توسط میکسر کاملا مخلوط شده و در سیلوی ذخیره مواد نگهداری می شوند.
در مرحله بعد که قالب گیری و پرس می باشد، مواد توسط نوار نقاله به طرف پرس های هیدرولیک فرستاده می شوند و در فشاری بین 400 تا 1400 تن قالب گیری و پرس می شوند. مرحله آخر مرحله قرار گیری در کوره و پخت می باشد که در دمای 1200 تا 1500 درجه سلسیوس و به مدت 70 تا 170 ساعت انجام می شود.
بعد از پایان مرحله پخت کوره خاموش می شود و بعد از گذشت چند ساعت، آجرها توسط فن های خنک کننده خنک شده و در نهایت به قسمت بسته بندی فرستاده می شوند.
برای خرید انواع آجر نسوز با قیمت مناسب می توانید از طریق سایت های اینترنتی از جمله این سایت اقدام نمایید.
منبع: فروشگاه مصالح ساختمانی
آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما