فروشگاه اینترنتی انواع آجر نسوز سیلیسی

آیا می دانید انواع آجر نسوز سیلیسی کدامند؟ آیا با ویژگی ها و کاربرد های آجر نسوز سیلیسی آشنایی دارید؟ آیا می دانید از طریق فروشگاه های اینترنتی نیز می توانید انواع آجر نسوز را خریداری نمایید؟
برای ایجاد ویژگی نسوز بودن در آجر نسوز، به مواد نسوز و همچنین استفاده از درجه حرارت زیاد در زمان پخت نیاز می باشد. دمای پخت آجر نسوز حدود ۱۵۰۰ درجه سلسیوس می باشد. خاک نسوز که برای تولید آجر نسوز استفاده می شود، ترکیبات مختلفی دارد که بسته به آن انواع آجر نسوز ساخته می شوند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انواع آجر نسوز سیلیسی

آجر نسوز آلومینیومی: این نوع آجر از ترکیب ۷۰ درصدی آلومین به همراه بوکسیت، کروندوم و کائولن در دمای ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه سلسیوس تشکیل می شود و در کوره های سیمان، شیشه و فولاد کاربرد دارد.
آجر نسوز سیلیسی: ۹۵ درصد این آجر را اکسید سیلیسیم تشکیل می دهد و بقیه ترکیبی از اکسید پتاسیم، آهن، تیتانیم، سدیم و آلومینیوم می باشد. آجر نسوز سیلیسی رسانایی گرمایی بالایی دارد و در پوشش داخلی کوره های شیشه سازی و سرامیک به کار می رود.

انواع آجر نسوز سیلیسی
آجر نسوز قلیایی: این آجر شامل ترکیبی از اکسید منیزیم و سیلیسیم می باشند و دارای مقاومت گرمایی بالایی می باشند. از این آجر نیز در کوره های فولاد سازی، سیمان و قسمت های بالایی کوره های شیشه سازی استفاده می شود.
آجرهای نسوز ویژه: از ترکیبات فلزات واسطه، انواع آجرهای نسوز برای کاربردهای ویژه تولید می شود که به آنها آجرهای نسوز ویژه می گویند.
دمای ذوب انواع آجرهای نسوز نیز با هم متفاوت است ولی همه آنها دمای ذوب بالاتر از ۱۷۰۰ درجه سلسیوس دارند و بسیار مقاوم در برابر گرما می باشند.
خرید و فروش اینترنتی از طریق فروشگاه های آنلاین و یا سایت های اینترنتی راه مناسبی برای صرفه جویی در زمان و همچنین هزینه ها می باشد. انواع اجر نسوز را نیز می توانید با قیمت مناسب از این طریق خریداری نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما