تولید جدیدترین آجر نسوز نما شاموتی

تولید آجر نسوز نما شاموتی در ایران توسط چه شرکت هایی انجام می گیرد؟ و  چگونه می توان این محصول را بصورت عمده خریداری نمود ؟جدیدترین مدل های آجر نسوز نما که کیفیت بسیار بالایی را از خود نشان داده اند با برند شاموتی در تولیدی آن قابل خریداری مستقیم و عمده می باشد.
یکی از کاربردهای بسیار زیاد از آجر نسوز در نمای ساختمان به دلیل ماندگاری آن است. جدیدترین نوع از این آجر نسوز را می توان با برند مرغوب شاموتی خرید کرد. این آجر نسوز در تولیدی آن قابل عرضه است و به راحتی با قیمتی مناسب و عمده می توان به صورت مستقیم خرید خوبی داشت.

مواد مورد نیاز در تولید آجر نسوز نما شاموتی

آجر شاموت عمدتا حاوی SiO2 و Al2O3 است. مقدار SiO2 در ترکیب آجرهای نسوز از ۵۰ تا ۸۵٪ و مقدار Al2O3 از ۱۰ تا ۴۵٪ است. این آجر حاوی حداکثر ۳٪ Fe2O3 ، ۳٪ TiO2 و مقادیر منیزیم ، اکسید کلسیم ، اکسید سدیم و اکسید پتاسیم است. برای دستیابی به چنین مخلوطی ، عمدتا خاک رس یا شاموت پخته شده از خاک رس به عنوان مواد اولیه استفاده می شود.

انواع آجر نسوز نما شاموتی تولید ایران

  • آجر نما نسوز سفید
  • آجر شاموتی
  • آجر انگلیسی
  • آجر نسوز مشکی
  • آجر قهوه ای نسوز
  • آجر طوسی یا خاکستری

انواع آجر نسوز نما شاموتی تولید ایران

مزایای آجر نسوز نما شاموتی تولید ایران

با توجه به اینکه شاموتی نوعی آجر نسوز است ، بنابراین دارای مقاومت در برابر درجه حرارت بالا است و از فلزات و پوسته های با مقاومت بالا ساخته شده است. اجزای آجر نسوز ، از جمله آجر نسوز شاموت ، باید خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خود را در برابر عوامل محیطی و دمای بالا حفظ کنند.

از مزایای استفاده از آجر نسوز شاموتی می توان به موارد زیر اشاره کرد: استحکام بالا ، تطبیق پذیری رنگ ، سازگاری با محیط زیست ، عایق بندی در برابر سرما و گرما و همچنین تنوع زیاد در اندازه ها.

مراحل تولید آجر نسوز نما شاموتی

بعد از اینکه مواد اولیه آجر شاموت از معدن استخراج و در کوره های مخصوص کلسینه شد ، آنها خرد و دانه بندی می شوند (در این مرحله آنها را به الک های مخصوص از اندازه ۰ تا ۳ میلی متر جدا کرده و به مواد نسوز تبدیل می کنند) و سپس در در این مرحله ، خاک رس و آب به آن اضافه می شود (با توجه به شکل آجر). خاک رس در آجرهای نسوز ، به عنوان اصلی ترین ترکیب آجرهای نسوز ، باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.

در مرحله بعدی مخلوط کردن آجرها در کوره های مختلف که معمولاً دما از ۱۲۵۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد است تشکیل و خشک می شوند و در کوره های عمودی ، کوره های تونلی و کوره های دوار قرار می گیرند و سپس این آجرها پس از خشک شدن در بسته های مخصوص خشک می شوند. وارد بازار می شود.

البته بسته به مقدار رس و آب مورد استفاده در ساخت آجر ، از فرایندهای مختلف خشک کردن استفاده می شود و هنگام آهک زدن آجرها ، ممکن است در سطح آجرها ترک یا نوساناتی ایجاد شود که با کاهش مقدار رس. .

آجرهای نسوز شاموتی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند شامل آجرهای پیش ساخته و فوق العاده بادوام هستند که در هنگام تغییرات سریع مقاومت بالاتری دارند و آجرهای فوق العاده در دماهای متوسط ​​عملکرد بهتری دارند و مقرون به صرفه تر هستند.

رنگبندی انواع آجر نسوز نما شاموتی تولید ایران

و هرچه این آجرها سبک تر باشند ، درصد آهن موجود در آنها کمتر است. با افزایش مقدار آهن ، این رنگ تیره می شود ، مانند آجر شاموت قهوه ای تیره. این آهن ممکن است در ابتدا در خاک وجود داشته باشد ، یا ممکن است با مخلوط آهن و منگنز تیره یا روشن شده باشد.

آجرهای شاموت ضد آتش شامل رنگهای نخود ، کرم ، کرم تیره ، قهوه ای ، قهوه ای روشن و نسکافه است. آجرهای نمای شاموت از نظر زیبایی رنگ زیادی دارند. این نوع رنگ آمیزی به ویژه در افرادی که سایه های روشن را دوست دارند محبوب است. افرادی که طرح های سنتی را دوست دارند برای ساختن نما ، پشت تلویزیون یا داخل خانه های خود به این آجرها روی می آورند. آجرهای طرح شاموت را می توان با رنگهای دیگر آجر نسوز مانند آجر نسوز سفید یا آجر نمای مشکی ترکیب کرد و در نمای ساختمان استفاده کرد. این محصول در حال حاضر در ۱۴ رنگ مختلف زیبا در فروشگاه آجر صادقی موجود است.

ابعاد انواع آجر نسوز نما شاموتی تولید ایران

آجر نسوز شاموتی اصفهان مانند آجر نسوز طرح انگلیسی درسایزهای پلاک ۲.۵×۳۱×۷، کرکره ای ۲.۵×۳۱×۳.۵، آجر نما تایل ۲.۵×۶۰×۱۰، کف فرش ۲.۵×۲۰×۲۰، پلاک ۲.۵×۲۶×۵.۵ عرضه میگردد.

فازهای موجود در محصول نهایی آجر نسوز شاموتی

فازهای اصلی موجود در آجرهای شاموتی عبارتند از: مولایت و فاز شیشه. فاز شیشه بین ۴۰ تا ۵۵ درصد آجر را تشکیل می‌دهد. همچنین بسته به شرایط می‌توان آثاری از تری‌دیمیت و کریستوبالیت نیز در آجر شاموتی یافت.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما